Вести Македонија Ударни вести

Ковачевски: Фокус на енергетската криза, животниот стандард, инфраструктурата и евроинтеграциите

  Владата денеска одржа тематска седница посветена на остварувањата и достигнувањата на Владата и министерствата во првите 100 дена од работењето. На седницата премиерот Димитар Ковачевски кој претседаваше со седницата соопшти дека со оваа седница, како и со настаните кои ќе се случуваат во наредниот период, тој, вицепремиерите и министрите, ќе ги сублимираат и презентираат […]

Вести Македонија Ударни вести

ВИДЕО: Хотел во центарот на Скопје во карантин, двајца странци се тестираат за коронавирус

Екипата на ТВ21 има ексклузивни снимки од акцијата која ја спроведе МВР заедно со лица од Министерството за здравство. Министерот Венко Филипче потврди дека двајцата пациенти се во хотелската соба и со нив во тек е интервју. Земени се брисеви и за неколку часа резултатите ќе бидат готови. Едниот е од Сингапур, другиот од Австралија и во […]

Спорт

По 19 сезони и Реј Ален стави крај на својата кошаркарска кариера!

Уште една НБА ѕвезда и кажа збогум на кошарката. По 19 години активно играње, се пензионираше и Реј Ален, еден од најдобрите тројкаши на сите времиња. Ален во претходните две сезони немаше ангажман и реши да се поздрави со кошарката. Како 5-ти пик во 1996 година, избран од Минесота која што направи голема грешка откако го […]

The post По 19 сезони и Реј Ален стави крај на својата кошаркарска кариера! appeared first on Спорти.

Спорт

Најдобриот стрелец на мундијалите замина во пензија на 38 години!

Германскиот голгетер и најдобар стрелец на светските првенства Мирослав Клосе одлучи да стави крај на својата богата фудбалска кариера. Клосе има 38 години и беше без ангажман оваа сезона. Неговиот последен клуб Лацио го напушти оваа година, по истекот на договорот. Клосе беше споменуван како замена за Милик во Наполи, но ништо не испадна од […]

The post Најдобриот стрелец на мундијалите замина во пензија на 38 години! appeared first on Спорти.

Спорт

ЛШ: ПСЖ, Арсенал, Баерн и Атлетико се првите 1/8 финалисти!

Синоќа се одиграа 8 средби од 4.коло во Лигата на фудбалските шампиони во групите А, Б, Ц и Д. По ова коло во групната фаза, познати се четири тима кои веќе обезбедија пласман во 1/8 финалето во фудбалската Лига на шампиони. Тоа се екипите на Арсенал, Париз Сен Жермен, Атлетико Мадрид и Баерн Минхен, кои […]

The post ЛШ: ПСЖ, Арсенал, Баерн и Атлетико се првите 1/8 финалисти! appeared first on Спорти.