Вести Македонија Ударни вести

Денеска се регистрирани 792 нови случаи на Ковид 19, пријавени се 10 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 9.270 тестирањa, а регистрирани се 792 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 245, Тетово – 136, Гостивар – 127, Куманово – 59, Кичево – 42, Струмица – 37, Охрид и Дебар – по 23, Струга – 16, Битола […]

Вести Македонија Ударни вести

Денеска се регистрирани 721 нов случaj на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.816 тестирања, а регистрирани се 721 нов случаj на ковид-19 во: Скопје – 334, Прилеп – 56, Кавадарци – 52, Неготино – 34, Велес – 26, Охрид – 24, Битола – 23, Куманово –22, Тетово – 18, Струмица […]

Вести Македонија Ударни вести

Во последните 24 часа регистрирани се 393 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2464 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 189 – Куманово 14 – Дебар 2 – Штип 13 – Прилеп 19 – Тетово 27 – Струга 7 – Велес 12 – Битола 9 – Охрид 5 – Кавадарци 8 – Гостивар 6 – Гевгелија […]

Вести Македонија

Министерството за здравство: Информацијата за смртоносниот „парацетамол“ е лажна

Информацијата што се прошири на социјалните мрежи за смртоносен „парацетамол“ е лажна и непроверена, објави Министерството за здравство на „Фејсбук“. Од таму велат дека сите заинтересирани може да се обратат до Агенцијата за лекови за дополнителни информации. Деновиве на социјалните мрежи кружи фотографија на која е прикажан „парацетамол“ кој наводно содржи смртоносен вирус. „Бидете внимателни […]