Вести Македонија

ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА ВЛЕЗОТ ВО ЈЗУ ГРАДСКА ОПШТА БОЛНИЦА „8-МИ СЕПТЕМВРИ”

Одлуката за давање донација на ЈЗУ Градска општа болница „8-ми Септември” –Скопје е една од главните точки за која ќе се расправа на денешната седница на Советот на Град Скопје. Со оваа одлука се предлага Градот Скопје да даде донација што се состои во реконструкција на влезот и пристапните улици во ургентниот центар на болницата, […]

Вести Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 25 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 263 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало 11 приеми. Во ковид центарот во ГОБ 8 Септември имало 5 нови […]

Вести Македонија Ударни вести

Хоспитализрани 31 нов пациент поради компликации од корона вирусот

  Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 31 нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.   Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 11 приеми и тоа по двајца пациенти биле  хоспитализирани […]