Вести Изјави Македонија Ударни вести

Стевановиќ: За 20-30% намален бројот на амбулантските прегледи на инфективната клиника

  Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ во вчерашното гостување на Топ Тема на телевизија Телма истакна дека тоа што укажува на лесно намалување на бројките е фактот дека за речиси 17 проценти е намален бројот на новооткриени пациенти со ковид-19 во изминатата недела, а вчерашните бројки зборуваат за […]