Вести Изјави Македонија Ударни вести

На празникот на новиот живот обединети околу универзалните христијански вредности да го победиме злото

  Премиерот Зоран Заев, во свое и во име на Владата, упати честитка по повод големиот христијански празник Рождество Христово – Божик, до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, архиепископ охридски и македонски Г.Г.Стефан, до членовите на Синодот, до свештенството и монаштвото, како и до сите православни верници во нашата земја. Премиерот Заев […]