Вести Изјави Македонија Ударни вести

Пановски: Со целосен карантин ќе се намали бројот на заразени и ќе го одложиме проблемот

  “Вакциниран сум со „Фајзер“, и моите колеги се вакцинирани со таа вакцина. Фасцинантни се резултатите на тие што ја примија првата доза. Антителата се многу високи, втори податоци кои ќе ги ставам на ранг листата е „Спутник“. По 21 ден, на стотици вакцинирани антителата беа многу високи, со антитела над 100” – вели проф. […]