Вести Македонија Став Ударни вести

Каракачанов за “Трибуна”: Големи протести ако Бугарија попушти за историјата (ВИДЕО)

  Во ексклузивно интервју за порталот „Трибуна“, лидерот на ВМРО-БНД и министер за одбрана на Република Бугарија во оставка, Красимир Каракачанов, најави револуција кај нашиот источен сосед, ако новата владејачка гарнитура во Софија попушти во спорот со РС Македонија. „Никој нема да си го дозволи луксузот да ја изневери историската вистина за Македонија“, вели Каракачанов. […]