Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

На Клиниката за ортопедија за една недела направени 3 трансплантации на коскени ткива

  На Клиниката за ортопедски болести при ТОАРИЛУЦ, минатата недела успешно се направени три имплантации на коскени ткива од починат донор…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Извршена првата трансплантација на коски на Клиниката за ортопедски болести

  На Клиниката за Ортопедски болести штотуку заврши првата трансплантација на коска кај 19 годишен пациент, а операцијата траеше пет…

Повеќе