Вести Македонија Став Топ теми Ударни вести

МВР демантира дека новите полициски службеници нема да добијат униформи

  Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите пласирани од страна на НСП на социјалните мрежи дека новата генерација полициски службеници не задолжила униформа и нема да добие униформи. Сакаме да ја информираме јавноста дека новите полициски службеници – приправници треба да се јават на работа во понеделник на 3 октомври и по распределувањето […]

Вести Македонија Ударни вести

Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа

  За севкупно подобрување на професионалните услови за работа и подигање на условите за работа на полициските службеници, Одделот за специјални полициски операции доби шест различни униформи, кои беа промовирани на свеченоста по повод Денот на полицијата, објави Министерството за внатрешни работи. Урбана маскирна мултикам шара за Единицата за брзо распоредување. Комплетот е составен од […]