Вести Македонија Ударни вести

Запленет хероин вреден 200.000 евра

  Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи вчера на ул. Босна и Херцеговина во Скопје го приведоа А.О. (37) од Гостивар. Кај него се пронајдени околу пет килограми хероин во вредност од околу 200.000 евра, кои ги носел во ранец. При преглед на […]

Вести Македонија Ударни вести

Приведени 3 лица од гостиварско – запленет хероин

  На 10.05.2021 околу 15.30 часот, во атарот на гостиварското село Врапчиште, од страна на полициски службеници на СВР Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ги лишиле од слобода О.Б.(39) од гостиварска Долна Бањица, 38-годишната гостиварка В.С. и А.М.(52) од с.Врапчиште. При нивен и преглед на возилото „опел вектра“, со гостиварски регистарски ознаки, […]