Вести Македонија Ударни вести

Заев – Тимерманс: Силна поддршка за почеток на преговорите

  Премиерот Зоран Заев и членовите на македонската делегација, заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, министерот за надворешни работи Бујар Османи и шефицата на Постојаната мисија на Северна Македонија во ЕУ Агнеза Руси-Поповска во Брисел имаше средба и со извршниот потпретседател на Европската Комисија Франс Тимерманс. Премиерот Заев на состанокот изрази благодарност […]