Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Заев: Тргнете ја секоја дискусија за македонскиот јазик и македонскиот идентитет од масата за разговори

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи, во изминатите два дена оствари средби со највисоките претставници на Европската Комисија и на Европскиот парламент, како и средби со неколкумина министри за надворешни работи на земјите членки на […]