Вести Изјави Македонија Ударни вести

Лукаревска: Парламентарното мнозинство на СДСМ ќе се зајакне

  Парламентарното мнозинство на СДСМ ќе се зајакне, ќе се зголеми уште повеќе, а со тоа ќе можеме да одиме понатаму, напред во сите оние процеси коишто стојат како предизвик на државата и на владата предводена од СДСМ, истакна во интервју во емисијата „Трилинг“, заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска. Со Алтернатива имаме заедничка заложба, […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Лукаревска заменик претседател на СДСМ – Филипче и Битиќи нови потпретседатели

  Актуелната директорка на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска е избрана за нов заменик-претседател на СДСМ. Владејачките социјалдемократи денеска одржаа изборен конгрес, на кој Лукаревска со 682 гласа „за“ и 2 „против“ го зазеде местото на министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. На Конгресот на СДСМ денеска за потпретседатели на владејачката партија назначени се […]