Вести Македонија

МВР: 24 часовен Билтен

  Полициски службеници од СВР Тетово, вчера (24.09.2023) во 19 часот на улица „Љуботенска“ во Тетово, со судска наредба, го привеле 54-годишниот тетовец Р.М, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната. Денеска (25.09.2023) во 01 часот на подрачјето на […]

Вести Македонија

МВР 24 часовен билтен

  На 21.09.2023 околу 17.10 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово  ја лишиле од слобода 30-годишната М.И. од гостиварски Вруток. Таа претходно била пријавена од 81-годишниот Р.М. од тетовски Челопек дека во близина на спортската сала во Тетово со употреба на сила му одзела пари, клучеви од возило и лични документи. Инаку, М.И. […]

Вести Македонија

МВР Билтен

  На 19.09.2023 во 16.00 часот во с.Љубин, општина Сарај, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.И.(36) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“ […]

Вести Македонија

МВР Билтен

  На 18.09.2023 околу 17.30 часот во тетовско Синичане, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 56-годишниот С.Е. од ова село. Тој бил баран по потерница врз основа на судска наредба, за издржување на казна затвор од една година за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. Лицето било […]

Вести Македонија

МВР БИЛТЕН: ДНЕВНИ НАСТАНИ

      На 15.05.2021 во 16.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Д.(45) од с.Грчец, општина Сарај, затоа што околу 12.30 часот на патот од с.Грчец кон с.Сарај го пресретнал А.А.(20) од с.Крушопек, скопско и со физичка сила и со закана му го одзел возилото „фолксваген голф“, со скопски регистарски […]