Вести Македонија Ударни вести

Регистрирани се 27 нови случаи, 192 оздравени пациенти и 19 починати лица

  Во последните 24 часа се направени 1.314 тестирања, а регистрирани се 27 нови случаи на КОВИД-19 во:   -Скопје 19 -Прилеп, Штип и Виница по 2 -Струга и Кочани по 1   Пријавени се вкупно 19 починати лица: 7 од Скопје (58г, 61г, 67г, 74г, 76г, 76г и 78г), 3 лица од Тетово (46г, […]