Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Пендаровски: Честит 23 Мај, Националниот ден на Власите

  Претседателот Стево Пендаровски, по повод 23 Mај, Националниот ден на Власите, упати честитка до сите припадници на Влашката заедница во Република Северна Македонија. “Ми претставува особена чест и задоволство да ви го честитам 23 Мај, Националниот ден на Власите, и најискрено да ви посакам празникот да го минете во добро здравје и во пријатно […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

Пендаровски Нека ни е честит 23 Мај, Националниот ден на Власите

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, по повод 23 Mај, Националниот ден на Власите, упати честитка до сите припадници на Влашката заедница во Република Северна Македонија. “Дозволете да ви го честитам 23 Mај, Националниот ден на Власите и да ви посакам празникот да го поминете, пред сè, во добро здравје, исполнет со радост […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

Џафери: Честитки за Националниот ден на Власите, Ви посакувам убав празничен ден!

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите упати честитка до припадниците на влашката заедница во државава.     “Дозволете од лично име и од име на моите колеги пратеници во Собранието на Република Северна Македонија, да Ви го честитам 23-ти Мај, Националниот ден на Власите. Драги сограѓани, нека […]