Вести Македонија Ударни вести

Пристигнаа нови 10.530 дози од вакцината на „Фајзер”

  Пристигнаа нови 10.530 дози од вакцината на производителот „Фајзер” од кои 5850 се преку директни преговори со производителот, а 4680 дози кои ЕУ ги обезбедува како помош преку трилатерални договори во рамките на програмата „Тим Јуроп“ (Team Europe), објави министерот за здравство, Венко Филипче. Оваа програма за поддршка во снабдувањето вакцини за Западен Балкан […]