Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Сејдини: На Европското првенство ќе играме со досегашните дресови

    „Драги навивачи на македонската репрезентација,   Како претседател на Фудбалската федерација на Македонија чувствувам обврска да се обратам до фудбалското семејство во врска со промоцијата на новиот дрес на македонската репрезентација за Европското првенство, изјави Муамед Сејдини – претседател на Фудбалска федерација на Македонија.   Најпрвин, изразувам искрено жалење за негативните реакции кои […]