Вести Македонија Спорт Ударни вести

Промовирана поштенска марка по повод македонските фудбалери на ЕП 2020

  АД Пошта на Северна Македонија денеска промовираше поштенска марка посветена на историскиот прв настап на фудбалерите на Европското првенство 2020.  На промоцијата која се одржа во просториите на Дирекцијата на АД „Пошта на Северна Македонија“ – Скопје, генералниот директор Јани Макрадули порача дека со оваа поштенска марка сакаат да се заблагодарат на репрезентатиците за успехот […]