Вести Македонија Спорт Топ теми Ударни вести

Заев ја испрати македонската фудбалска репрезентација за Букурешт

      Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска на Меѓународниот аеродром Скопје ја испрати македонската фудбалска репрезентација за Букурешт, Романија каде ќе се одиграат првите два натпревари од Европското првенство во фудбал.     На испраќањето премиерот Заев на фудбалерите и на стручниот тим им посака успешен настап на ЕУРО […]