Вести Македонија Топ теми Ударни вести

На 4.471 вработени во МВР денеска ќе им биде исплатена бонус плата

  Денеска на 4.471 вработени во Министерството за внатрешни работи, кои оствариле над 150 часови прекувремена работа во текот на 2020 година, ќе им биде исплатена бонус платата во поединечен нето износ од 27.182 денари, објави министерот Оливер Спасовски. За оваа намена од буџетот на МВР издвоивме 121.530.722 денари, односно 135.033.142 денари во вкупен бруто […]