Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Град Скопје ги награди матурантите-првенци од средните скопски училишта

  Градоначалникот Петре Шилегов додели специјални признанија и парични награди на матурантите – првенци на генерацијата од 23 скопски средни…

Повеќе