Вести Македонија Спорт Ударни вести

Награда од 100.000 денари за атлетската рекордека Дрита Исљами

  Градоначалникот Петре Шилегов денеска оствари средба со македонската атлетичарка, Дрита Исљами, која по втор пат во последните три недели го собори државниот рекорд во дисциплината 400 метри со пречки. Исљами на првиот ден од Европското екипно првенство во Лимасол ја истрча патеката во време од нов македонски рекорд од 57.53 секунди и го освои […]