Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Сириза бара ратификација на меморандумите со РС Македонија

  Најголемата грчка опозициска партија Сириза ја повика Владата на премиерот Киријакос Мицотакис брзо да ги ратификува трите меморандуми потпишани…

Read More