Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Донесени законите за ратификација на три договори од процесот за Западен Балкан

  На денешната 111 седница на Собранието, донесени се неколку одлуки за пополнување на собраниските работни тела. Собранието, исто така,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Сириза бара ратификација на меморандумите со РС Македонија

  Најголемата грчка опозициска партија Сириза ја повика Владата на премиерот Киријакос Мицотакис брзо да ги ратификува трите меморандуми потпишани…

Повеќе