Вести Македонија Ударни вести

Санкциониран пијан возач со 4,07 промили алкохол во ресенско

  СВР Битола во текот на вчерашниот ден (24.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија СВР Битола изречени се 59 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 7 санкции за возење под дејство на алкохол од кои кај еден возач на подрачје на […]

Вести Македонија Ударни вести

Под дејство на алкохол управувале 77 возачи

  Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 77 возачи. Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички […]

Вести Македонија Ударни вести

За еден ден санкционирани 119 возачи под дејство на алкохол

  Во текот на вчерашниот ден МВР спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на државава, при што санкционирани се 119 возачи.  Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да […]