Вести Изјави Македонија Ударни вести

Филипче: Размислуваме за присуство на настани на затворено, задолжително само со вакцинален сертификат

  Министерот за здравство д-р Венко Филипче на денешната прес конференција на Клиниката за Кардиологија изјави дека вакцинацијата се спроведува во сите вакцинални пунктови во државата,  во салите се одвива ревакцинација, додека во здравствените домови ширум земјата се одвива вакцинација без закажан термин. Во тек е и теренската вакцинација која има за цел да им […]