Вести Колумна Македонија Текстови Ударни вести

Д-р Драган ЈОВАНОВ: Ако успеам да спасам барем еден човечки живот, не живеам залудно

  ДЕНЕС магазин го прогласи д-р Драган Јованов за “Хуманист 2021”, со својот допринес за општеството. “Aко успееме моќта на позитивна сугестија да ја искористиме во терапијата кај луѓето, ќе можеме да ги подобриме нивните животи и да ги направиме посреќни” – Драган Јованов     Драган Јованов е македонски докажан научник, доктор по фитомедицина […]

Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

На WSEEC 2021 нашите тимови освоија златен медал и специјална награда од жирито

  Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска се сретна со учесниците на Светскиот натпревар за наука, животна средина и инженерство (WSEEC) во паркот „Ибни Пајко“.     На денешната средба градоначалникот Шилегов им го честита успехот на натпреварувачите Илина Георгиева, Бисера Георгиева, Анамарија Јордановска, Лина Петровска, Никола Стојановски, Денис Димитров, Дарко Ефтимовски и Коста […]