Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Пресуда за “Организатори на 27 април”

  Судечкиот совет од Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да ја објави пресудата за случајот „Организатори на 27 април“. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, поранешните министри за транспорт и врски и за образование, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски и поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски.Тие се товарат дека […]