Categories: Алтернатива, Настани

Стојчевска: Саемот на книгата, во време на емотикони, е во одбрана на раскажувачите и писменоста

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, денеска во арената  „Борис Трајковски“ на отворањето на 36. издание на Саемот на книгата порача…

Повеќе