Вести Македонија Спорт

Оливера Наковска Бикова учествува на Параолимписките игри во Токио

  Со свеченото отворање во текот на вчерашниот ден и со првите спортски натпреварувања што се одржаа денеска, во Токио започнаа 16. Параолимписки игри (ПОИ). Во периодот од денешниот ден па сè до 5 септември, јапонскиот главен град ќе биде домаќин на 4.403 спортисти од 162 национални параолимписки комитети, пренесува Мета.мк. Спортистите во наредните денови […]