Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Пендаровски: Нашите мисли се со турскиот народ и турските граѓани

  Претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство по повод силните земјотреси кои ја погодија Република Туркије. „Сега добивме информација дека има…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Град Скопје: Сочувство до градоначалникот на Газиантеп, Турција

  “Нашите мисли и молитви се со семејствата на загинатите и повредените во катастрофалниот земјотрес во Газиантеп, Р.Турција”, соопштуваат од…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ: Сочувство до Турција и турскиот народ за жртвите од земјотресот

  Во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ изразувам длабоко жалење и искрено сочувство до пријателскиот турски народ…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Став, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски изрази сочувство до Ердоган и семејствата на загинатите во земјотресот

  Претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство до турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и до семејствата на загинатите во силниот земјотрес…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Џафери упати телеграма со сочувство по повод смртта на Давид Сасоли

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати телеграма со сочувство до генералниот секретар на Европскиот парламент, Клаус Веле по повод…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Статуси, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Сочувство до семејствата на починатите во трагедијата во Тетово

  Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, известува дека поради трагичниот настан во модуларната болница во Тетово, се откажуваат…

Read More