Вести Изјави Македонија Ударни вести

Џафери упати телеграма со сочувство по повод смртта на Давид Сасоли

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати телеграма со сочувство до генералниот секретар на Европскиот парламент, Клаус Веле по повод смртта на претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли. “Дозволете во име на пратениците на Собранието на Република Северна Македонија и во свое лично име, да изразам најдлабоко сочувство до семејството,  најблиските и колегите по повод […]

Вести Изјави Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Пендаровски: Сочувство до семејствата на починатите во трагедијата во Тетово

  Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, известува дека поради трагичниот настан во модуларната болница во Тетово, се откажуваат најавените настани.  Претседателот Стево Пендаровски на својот фб профил изрази сочувство до настраданите во пожарот. “Сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија во Ковид-центарот во Тетово. На повредените им посакувам успешно закрепнување.”