Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Владата прогласи тридневна жалост за несреќата во КОВИД центарот во Тетово

  Со едноминутно молчење во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во модуларниот КОВИД центар во болницата во Тетово и во знак на сочувство со нивните семејства, Владата на Република Северна Македонија на денешната вонредна седница донесе одлука да биде прогласена тридневна жалост на територијата на целата држава.       За денови […]