Categories: Алтернатива, Музика и Филм, Настани

Калина Велковска – Кали со „4“ се пласираше во финалето на „Макфест 2021“

  Вчеравечер започна 36. издание на Фестивалот на музика „Макфест“, на отворената сцена поставена во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“…

Read More