Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

„Алкалоид“ на Конференција за лекови со додадена вредност во Брисел

  Претставници од Одделот за иновации, стратешки проекти и М&А и од одделот Регулаторни работи на „Алкалоид“ присуствуваа на Четвртата…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски на Годишниот состанок на Светскиот економски форум во Давос

  Претседателот Стево Пендаровски од денеска, 17 јануари 2023 година, вторник, учествува на Годишниот состанок на Светскиот економски форум кој…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски ќе учествува во Процесот Брдо-Бриони во Словенија

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска, 12 септември, ќе престојува во еднодневна работна посета на Република Словенија,…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери на XVIII Конференција на Јадранско-јонската иницијатива во Тирана

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери утре ќе престојува во Република Албанија каде што ќе учествува на XVIII Конференција на…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична за скопјанец за „учество во странска војска, полиција, паравоени параполициски формации”

  Секторот за борба против тероризам, насилен екстремизам и радикализам при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал денеска…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Заев, Вучиќ и Рама на “Отворен Балкан”: Лидерите ќе потпишат пет договори

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменик-министерот за финансии Димитар Ковачевски и заменик-министерот за…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Учество на претседателот Пендаровски на 76. сесија на Генералното собрание на ОН

  Претседателот Стево Пендаровски, од денеска ќе престојува во работна посета на Соединетите Американски Држави, по повод учеството на 76.…

Read More