Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Пендаровски-Гутереш: Деблокадата на евроинтегративниот процес е од интерес за стабилноста на регионот

  Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк оствари средба со Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш. На средбата беа разменети мислења за севкупните активности на Република Северна Македонија во рамки на Обединетите нации, како и за улогата на организацијата во справувањето со глобалните прашања. […]