Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Заев: Можно е придвижување со Бугарија пред Божиќ

  Во интервју за австрискиот весник „Стандард“ на прашањето за бугарското вето на пристапните преговори за Северна Македонија во ЕУ и можниот излез од оваа ситуација, премиерот Зоран Заев вели дека продолжуваат разговорите со нашиот сосед и дека, според него, направени се чекори поблиску до решение. „Мислам дека е можно да се постигне придвижување пред […]