Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Д-р Беќаровски: Наскоро на болините ќе нема кој да им даде терапија

  5.400 е повеќе од гола бројка.   Многумина се изненадија од фактот дека за една деценија бројот на активни доктори во Македонија, се намалил за 2.000 и денес останавме помалку од 5400.   Според препораките од многу релевантни институции минимумот потребни доктори за одржлив здравствен систем е >3 доктори на 1000 жители. Ние веќе […]

Вести Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Една МРТ да не го пренесува најбитниот натпревар во историјата на македонскиот фудбал

  И после продаваат пуфки, се лупаат в гради во име на гордоста и нацијата, глумат натажени патриоти и познавачи на историјата, негувачи на културното наследство и почитувачи на културната меморија, демек од нашиот посебен код се тие облежани…   Се срамам од овој гостопримлив народ, тивок пред неправдите и гласен во име на кавгите, […]

Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Милошоски: Фрчкоски не е за амбасадор во Обединетите Нации

  “Фрчкоски не е за амбасадор во Обединетите Нации”, напиша на својот ФБ профил Антонијо Милошоски по вчерашната објава на Талат Џафери дека професорот Љубомир Фрчкоски е кандидат за амбасадор во ОН. “Колку ни е лошо организирана дипломатијата говори самиот факт што три години Македонија е без амбасадор во Вашингтон. Американската дипломатска кота е празна […]