Вести Свет

Пожар во Ковид болница во Романија

  Во болницата во романскиот град Констанца каде се лекувале ковид пациенти избувнал пожар.  Романските медиуми известуваат дека пожарникарите и полицијата ги вадат јагленисаните тела од дворот на болницата.  Во болницата, во моментот на пожарот имало 113 пациенти, од кои 10 биле на интензивна нега. На местото на интервенција биле мобилизирани 10 противпожарни екипи, два […]