Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Спој од кабел на дефибрилатор е причината за пожарот во тетовската модуларна болница

    Во Основното јавно обвинителство Тетово доставен е Извештајот од извршено вештачење на траги од пожарот во Модуларната ковид…

Read More