Вести Македонија Ударни вести

Герасимовски откако ја донираше платата: Донирајте за лекување на деветгодишниот Никола

  Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски ја донираше својата мартовска плата за извршување на оперативна интервенција на ученик кој боледува од аневризма на главата и на кого потребна му е финансиска помош за понатамошно лекување во Германија. По извршената донација Герасимовски ја повика општинската администрација, и сите граѓани да се приклучат на повикот и […]

Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Деветгодишниот Никола е првиот донор на матични клетки со што ја спаси својата сестра Ана Марија

  “Ана Марија и нејзиниот мал брат Никола се деца за восхит! Ова деветгодишно весело момче што сака да биде фудбалер, е првиот донор на матични клетки во нашата земја со што ја спаси својата сестра”.     “На Ана Марија и беше извршена трансплантација на коскена срцевина и таа ја победи опасната болест. Ова […]