Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Државниот врв ќе ја одбележи 20-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

  Со државнички активности, Владата денеска ќе ја одбележи 20-годишнината од авионската несреќа во која животот го загуби поранешниот претседател,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Топ теми, Ударни вести

Владата нема влијание на работата на Заедничката комисија за историски и образовни прашања

  Владата во ниту еден момент ниту се мешала, ниту имала било какво политичко влијание во работата на Заедничката мултидисциплинарна…

Повеќе