Вести Македонија Ударни вести

Средба на претседателот Џафери со Н.Е. Шеик Нахјан Бин Мубарак Ал-Нахјан

  Последниот ден од официјалната посета на Обединетите Арапски Емирати, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери и делегацијата остварија средба со Н.Е. Шеик Нахјан Бин Мубарак Ал-Нахјан, министер за толеранција и соживот во Владата на Обединетите Арапски Емирати.     Министерот срдечно ја поздрави делегацијата, посакувајќи и успешен и пријатен престој и […]