Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Сите амбасади и мисии во странство ги спуштија знамињата на половина копје

  Согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичната сообраќајна несреќа во Република Бугарија, во која животот го изгубија повеќе наши државјани, сите Амбасади и Мисии во странство ги спуштија знамињата на половина копје за времетраење на деновите на жалост, информираат од Министерството за надворешни работи.   Сите […]