Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Запленети 2.000 брендирани парчиња на Луи Витон, Диор и Мајкл Корс

  Речиси 2 илјади парчиња брендирана облека, обувки и женски чанти со потписот на Луи Витон, Диор, Монклер, Гучи, Версаче,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спречен обид за шверц на 126 литри прекурзори за производство на дрога

  Инспектори од мобилните царински тимови Секторот за контрола и истраги при претрес на патничко моторно возило управувано од словачки…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Потпишан Меморандум за соработка помеѓу МВР, Јавно Обвинителство и Царинска управа

  Денеска, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потпиша трилатерален Меморандум за соработка во областа на криминалот поврзан со огнено…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Одземен минибус во кој е откриен бункер за криење стока

  Специјални бункери во вентилациониот систем на минибус со албански регистарски таблички направени со цел криење стока се откриени по…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кампања на Царинска управа за сузбивање на корупцијата

  Царинската управа започнува кампања за зголемување на свеста за опасностите кои ги носи корупцијата со цел граѓаните или вработените…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Суспензии за царински службеници за неевидентирање излез на автобусот од Беса транс

  Во врска со информациите изнесени во јавноста во однос на надлежностите на Царинската управа на Република Северна Македонија при…

Повеќе