Вести Македонија Топ теми Ударни вести

РЕМЕНСКИ за Zoom.mk: Инсталациите на Мијалков во АНБ стојат зад државјанството на Онишченко

  Универзитетската професорка Фросина Ременски во ексклузивно интервју за порталот zoom.mk тврди дека структурите на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков во Агенцијата за национална безбедност му овозможиле на рускиот олигарх Олександр Онишченко да добие македонско државјанство.   Целото интервју на Фросина Ременски за Zoom.mk, прочитајте го на следниот линк

Вести Изјави Македонија Ударни вести

Фросина Ременски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

  Фросина Ременски денеска во седиштето на СДСМ согласно постапката поднесе кандидатура за претседател на партијата за вонредните внатрепартиски избори кои ќе се одржат на 12 декември, до Централната изборна комисија.   Во изјава за медиумите по поднесување на кандидатурата, Ременски истакна дека нејзин мотив за кандидирање се досегашните политичко – општествено активности што ги […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

И Фросина Ременски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

  Освен Ковачевски и поранешната потпретседателка на СДСМ, Фросина Ременски поднесе кандидатура за претседател на партијата. -“Ги предадов сите документи за самокандидирање за претседател на СДСМ. Очекувам во следниот период, согласно роковникот, да се утврдат кандидатите, со што би почнале активностите за претставување на кандидатите пред членовите, активистите и симпатизерите на СДСМ, изјави Ременски пред […]