Вести Македонија Ударни вести

Денеска се поставува и новогодишната елка на плоштадот „Македонија“

  Централното градско подрачје, плоштадот Македонија, улицата Димитрија Чуповски и булеварот Илинден од вчера забрзано се украсуваат со новогодишни украси во пресрет на новогодишните празнувања, информираат од Град Скопје.   Денеска се поставува и новогодишната елка што за новогодишните празници ќе го украси плоштадот „Македонија“.         Новогодишното украсување на градот во согласност […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

Арсовска: Линк Медиа ќе го украси градот за Нова Година, без фискални импликации по градот

  На 10 декември започнува да се украсува градот Скопје за Нова година, изјави градоначалничката Данела Арсовска.   На мојот повик до компаниите да покажат корпоративна општествена одговорност за време на здравствено-економска и енергетска криза се јавија претпријатија заинтересирани да помогнат. Ова е време кога треба да се менуваат работите, кога треба да покажеме дека […]