Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Бушамауи и официјално ги предложила Заев и Ципрас за Нобеловата награда за мир за 2019

Премиерот Зоран Заев, примил писмо од Уидед Бушамауи, добитничка на Нобеловата награда за мир во 2015 година, со кое го известува…

Повеќе