Вести Македонија Ударни вести

Конференција на економскиот комитет на ПД-ЦЕИ во Букурешт

  На парламентарната конференција на економскиот комитет на Парламентарната димензија на Централно-Европската иницијатива, која се одржа од 27 до 29 март 2023 година во Букурешт, Романија, учествуваше и делегацијата на ПД-ЦЕИ од Собранието на Република Северна Македонија составена од пратениците: Рашела Мизрахи во својство на шеф на делегацијата и пратеникот Арбен Зибери како член на […]

Вести Изјави

Столтенберг: Очекувам сите 29 сојузници да го потпишат протоколот

-“Сакам да им честитам и на Скопје и на Атина и да ги пофалам премиерот Ципрас и премиерот Заев за нивната храброст и силно лидерство, успевајќи спорот за името да го остават во минатото. Очекувам сите 29 сојузници да го потпишат протоколот за пристапување, по што Скопје ќе учествува на два состаноци на НАТО како […]