Вести Изјави Македонија Ударни вести

Џафери: Нецелисходно е да има пратенички прашања кога владата е во оставка

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ги отфрли тврдењата на опозицијата дека без оглед на заминувањето на Зоран Заев од премиерската функција и владата во оставка, пратенички прашања треба да има. Според него, нецелисходно е да има пратенички прашања кога владата е во оставка. Џафери на брифинг со медиумите, денеска најави дека на почетокот на […]